Hakkımızda

Yerel Yönetimler Hizmet Kolu’nda kısa adı BEM-BİR-SEN olan BELEDİYE VE ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI 1994 yılında kurulmuştur.

Yerel Yönetim ve Kamu çalışanlarının ortak hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için evrensel insan temel hak ve özgürlüklerini referans alan bir sendikadır.

BEM-BİR-SEN, şiddet ve şiddet içerikli eylemleri reddeden, evrensel düşünen, evrensel kurallar çerçevesinde sendikacılık yapan, bireysel taleplerin toplumsal talebe dönüştüğü, sosyal sorumluluğunun bilincinde, kurumsal yapısını tamamlamış bir sivil toplum kuruluşudur.

BEM-BİR-SEN, Yerel Yönetimler Hizmet Kolu’nda, çalışanların hak ve talepleri konusunda üstlendiği sorumluluk bilinciyle, çağın gereklerini kuşanarak, üyelerinin birlik ve beraberliği, üretimden gelen gücü ve desteği ile sivil toplum örgütlerinin önündeki antidemokratik kısıtlama ve engellerin kaldırılması için mücadele eden sendikadır.

BEM-BİR-SEN, çalışanların demokratik hakları çerçevesinde, çalışma barışını korumak için sosyal taraflarla diyalog zemininin oluşturulmasına özen göstermekte, “Hizmet ve Üretim Sendikacılığı”nı geliştirmek için teşkilatlarına ve üyelerine yönelik “Eğitim ve Bilgilendirme” faaliyetlerini sürekli ve süresiz devam ettirmektedir.

BEM-BİR-SEN’in özellikle ve öncelikle “Hizmet Sendikacılığı”nı ilke edinmiş bir sivil toplum kuruluşu olarak temel felsefesi; toplumsal huzurun tesisi için insan temel hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılarak kusursuz bir demokrasinin işlediği, muasır medeniyetin fevkinde müreffeh, yaşanabilir bir ülkenin oluşmasına katkıda bulunmaktır.

Copyright © 2018 BEM-BİR-SEN Sitemizdeki İçeriklerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz Kullanılamaz.

Tasarım & DizaynAkgün Medya