Türkiye’de Bir İlk Daha.. Evde Okul Sistemini Tablet Pc İçerisinde Ücretsiz olarak Üyelerine Sunan BEM-BİR-SEN Fatih Projesini Uygulamaya Başladı…

Kamu sendikacılığında ilklerin sendikası olmayı ilke edinen Bem-Bir-Sen, üyelerine ve üyelerinin çocuklarına evde okul sistemini içeren“tabletli eğitim” imkânı sağladı.

Sendikamız Bem-Bir-Sen, kendi sektöründe referans kurum olan Akıllı Eğitim Teknolojileri ile yapılan anlaşma ile;

· 120 TL değerinde 1 yıllık EVDE OKUL ONLINE EĞİTİM sistemi,

· EXPER ANDROID 7” TABLET PC,

· 140 yayınevine ait 4000 çeşit kitapta %50 ’ye varan indirim

· Yerli üretim bilgisayar ürünlerinde %20 ekstra indirim, avantajlarını ADSL 12 AY internet aboneliği karşılığında ÜCRETSİZ sunacak.

DERSLERE VE SINAVLARA DESTEK KİTAPLARI MASRAFLARI ORTADAN KALKIYOR

Okulların açılması ile velilere büyük yük getiren eğitim masraflarına birde Derslere Destek Kitapları, lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlık kitapları da ekleniyor ve kamu çalışanları adına ciddi birk yük haline geliyordu.

Lise hazırlık öğrencileri için bu yükün  250-300,  üniversiteye hazırlık için 500-650,  KPSS ve diğer sınavlar için de bir o kadar yük teşkil edeceği düşünüldüğünde Bem-Bir-Sen’in uygulamaya koyacağı  “tabletli eğitim” daha da bir önem kazanmaktadır.

 

Bu nedenle BEM-BİR-SEN, Milli eğitim sistemimizin temel sorunları olan Sosyo-ekonomik ve fiziksel engellerin eğitime erişim üzerindeki etkisinden (fırsat eşitsizliği) dolayı Destek Eğitime ihtiyacı olan her bir öğrenci ile uzman eğitimcileri ortak bir eğitim platformunda, videolu eğitim, karşılıklı etkileşim, sanal sınıflar, uygulamalı eğitim, öğren/öğret ve basit görseller ve butonlar kullanılarak , eğitime hızlı ulaşım gibi modüller ile buluşturan bir Eğitim Sistemini üyelerine ve üyelerinin okuyan çocuklarına 12 ay boyunca ÜCRETSİZ olarak tahsis etmiştir.

Buna ilaveten Fatih Projesi ve Milli Eğitim Misyonunun temel Eğitim Donanımı olan TABLET PC’yi de üyelerine ADSL aboneliği yoluyla ÜCRETSİZ sunmaktadır.

SENDİKAL EĞİTİM DE TABLETLERE YÜKLENECEK

            Öte yandan sürekli ve kesintisiz eğitimi ilke edinen Sendikamız Bem-Bir-Sen hazırlanacak olan tabletlere sendikal eğitim, mevzuat vb konulardaki eğitimleri de yükletecek ve teşkilat eğitimlerinde tabletli eğitimi başlatmış olacaktır.

 

7 yıldır yerel yönetim hizmet kolunun yetkili sendikası olan ve üyeleri ile yerel yönetim çalışanlarına sunduğu yenilikçi-akademik sendikacılık anlayışı ile gündemde olan Sendikamız BEM-BİR-SEN bu uygulamayla da bilişim ve eğitim sektörünün 5 büyük markasının (Akıllı Eğitim Sistemleri, EXPER, Vodafone, BİRİ, İŞLER EĞİTİM) bütün hizmetlerinden özel indirim ve avantajlarını üyelerine sunacak.

KONU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZ 444 3 125 no’lu telefondan, www.724okul.com adresinden, ya da bilgi@724okul.com   adresinden mail yolu ile bilgi alabilirler.